Gabrielės Blogas
g-blogas.lt

Naan duonelė

2013-07-22

Sample title

Vieną sekmadienį (kai Vokietijoje nedirba parduotuvės) pritrūkau namuose duonos. Spintelės taip pat nelūžo nuo įvairiausių produktų gausos, todėl internete ėmiau ieškoti kokio nors paprasto duonos, ar paplotėlių varianto. Radau visai paprastutį receptą čia, nuo tada kepu šią indišką duonelę bent kartą per mėnesį.

Sample title

Pabandykit, tikiu, kad greitai prigis ir Jūsų namuose.

Sample title

Reikės: * 120ml šilto vandens; * 0,5v.š. sausų mielių; * 1v.š. cukraus; * 1,5v.š. kambario temperatūros pieno; * 1 paplakto, kambario temperatūros kiaušinio; * 1a.š. druskos; * 500ml miltų.

Mielių miltukus sumaišome su cukrumi ir užpilame šiltu vandeniu, kelias minutes palaukiame, kol suputos. Supilame pieną, paplaktą kiaušinį bei druską. Po truputį beriame miltus ir minkome tešlą. Užminkome minkštą vientisą tešlos rutulį, dedame į riebalais pateptą dubenį, uždengiame maistine plėvele ir gerą valandą laukiame, kol tešla padvigubės. Iškilusią tešlą perminkome ir padaliname į 10-16 mažų rutuliukų, juos apdengiame švariu rankšluosčiu, kad neapdžiūtų ir dar 15 minučių pakildiname.

Keptuvę gerai įkaitiname ir iškart sumažiname temperatūrą iki vidutinės. Jei reikia, švelniai patepame keptuvę sviestu (aš kepu sausoje, be riebalų). Kiekvieną tešlos rutuliuką plonai iškočiojame į blynelį ir kepame po kelias minutes iš abiejų pusių.

Skanaus!

Gabrielė

comments powered by Disqus