Gabrielės Blogas
g-blogas.lt

Archyvas

Pavasaris

Žiema

Ruduo

Vasara

Kategorijos

Macarons monstriukai

2013-10-29

macarons

Cha! Beveik pataikiau į Halloween’o temą. Maniškiai macarons gavosi tokie truputį išsigimę - grublėti ir nelygūs, tačiau vistiek labai skanūs. Gamindama labai bijojau visą masę persukti, todėl akivaizdu, kad normaliai ir neišmaišiau.

Gėda prisipažinti, bet man labai trūksta kruopštumo. Viskas būtų daug šauniau, jei ne vien skaniai gaminčiau, bet dar ir patiekčiau gražiai, o dabar tai viskas pas mane tiap liap. Neturiu ir kantrybės, vos iškepa koks pyragas, kaip matant jau pjaunu jį, nors puikiai žinau, kad vėliau pasigailėsiu. Pažįstu žmonių, kurie visada dejuoja, jog nemoka tortų kepti, o apie papuošimą negali būti nė kalbos. Žinot, aš tą pati ir apie save galėčiau pasakyti, bet tiesa ta, kad dažniausiai man trūksta atidumo. Yra gausybė puikių receptų, kurių paprasčiausiai reikia laikytis ir jiems tinkamai pasiruošti. Jei kyla klausimų, tai visada galima rasti informacijos bei patarimų internete. Mano sesuo, kuri gamina gal vieną kartą į metus, turi patirties kokį tūkstantį kartų mažiau negu aš, bet jau kai iškepa kokį pyragą, tai jis būna tikras šedevras, o viskas dėl to, jog ji baisiai skrupulinga, jei parašyta, kad tešlą reikia minkyti 20 minučių, tai ir neimprovizuoja, staiga nesugalvoja, jog ji geriau nusimano kepime, nei asmuo, kuris tą receptą parašė.

Macarons, mano galva, yra būtent toks dalykas, kurio recepto nereikia perkurti savaip, arba tikėtis, kad lengvai viską sudėjus į dubenį ir pamakalavus, ims ir iškeps kažkoks prancūziškas stebuklas. Taip pat nereikia čia nieko baimintis. Tiesiog kruopščiai sekite instrukcijas. O kai įgusite, patys jausite kiek savo asmeninio įnašo galite įdėti juos begamindami.

Pirmiausiai pasiruoškite kokybiško sviestinio popieriaus, su šiek tiek pavaškuotu paviršiumi, kad iškepę macarons nepriliptų. Ant to popieriaus pieštuku nusibraukite daug vienodų apskritimų, kurių ribose formuosite pyragėlius. Taip gausite vienodo dydžio skrituliukus, kuriuos bus lengviau sulipinti įdaru.

Nenaudokite šviežių kiaušinių, nusipirkę palaikykite juos kelias dienas šaldytuve. Rinkitės kuo smulkiau sumaltus migdolus ir būtinai persijokite cukraus pudrą. Svarbiausias dalykas yra tinkamai išmatuoti produktus ir turėti geras jų proporcijas, todėl patariu naudotis ne metodu ‘iš akies’, o virtuvinėmis svarstyklėmis.

Žinau, kad pasižiūrėjus į mano monstrelius, norėsis tešlą išmaišyti geriau, tačiau atsiminkite, kad birius produktus lopetėle galite įsukti ne daugiau kaip per 50 kartų, kitaip iš baltymų išeis oras, o pyragaičiai neiškils.

Reikės:

  • 90g kiaušinių baltymų;
  • 25g cukraus;
  • 200g persijotos cukraus pudros;
  • 110g maltų migdolų be luobelių.

Baltojo šokolado ganašui reikės:

  • 200g baltojo šokolado;
  • 150g riebios grietinėlės;
  • 1v.š. medaus;
  • 0,5a.š. malto cinamono;
  • 0,3a.š. maltų gvazdikėlių.

Baltymus įmušame į dubenį ir plakame, kol suputos, kaip burbulinė vonia :) Suberiame granuliuotą cukrų ir toliau plakame iki standžios, blizgios masės, kol atrodys kaip skutimosi putos :) Maltus migdolus gerai sumaišome su cukraus pudra ir sudedame į baltymų masę. Viską išsukame su platesne mentele. Gautą riešutinį kremą dedame į konditerinį švirkštą. Ant skardos su paruoštu kepimo popieriumi, spaudžiame nedidelius, plonus skrituliukus. 30 minučių paliekame kambario temperatūroje, kad paviršius apdžiūtų, tada pašauname į orkaitę, įkaitintą iki 140 laipsnių. Kepame 20-23 minutes. Ištraukę skardą iš orkaitės, palaukiame kelias minutes, kol pyragaičiai sutvirtės, teda lengvai peiliu perkeliame juos į sausą lėkštę.

Į puodą supilame grietinėlę ir užverdame. Nukeliame nuo kaitros ir į vidų sudedame laužytą šokoladą, medų bei prieskonius. Kai šokoladas ištirpsta, viską išmaišome iki vientisos masės ir vėl pakaitiname iki virimo. Ganašą perpilame per sietelį ir paliekame atvėsti, kelioms valandoms pastatome į šaldytuvą. Gautu kremu pertepame savo macarons pyragaičius ir ragaujame.

Skanaus!

Gabrielė

comments powered by Disqus